Przed nami jedno z największych wydarzeń bilardowych na świecie, które odbędzie się w stolicy województwa świętokrzyskiego. Miło nam ogłosić, że Polish Dynamic Billard 10-Ball Open otrzymało wsparcie Miasta Kielce.

Turniej zostanie rozegrany w Grand Hotel Kielce już 14-17 marca. W Pucharze Świata weźmie udział 128 zawodników, a pula nagród wynosi 320 tysięcy złotych!

– Miasto Kielce pozytywnie rozpatrzył wniosek o wsparcie naszego Pucharu Świata w Bilard. Kielce po raz kolejny włączają się w inicjatywę promocji sportu bilardowego nie tylko w naszym regionie, ale i w całej Polsce – zwraca uwagę prezes East European Billiard Council Marcin Krzeminski, dyrektor turnieju.

Kielce już wielokrotnie w swojej historii były gospodarzem bilardowych imprez. W stolicy województwa świętokrzyskiego rokrocznie odbywają się Festiwale Bilardowe, Mistrzostwa Polski w Bilard, zjazdy Bilardowej Ekstraklasy, a także liczne turnieje z udziałem dzieci i młodzieży.

Warto dodać, że na początku 2023 roku w Targach Kielce rozegrane zostały bilardowe mistrzostwa świata World Pool Championship wygrane przez Francisco Sáncheza Ruíza. – Puchar Świata Polish Dynamic Billard 10-Ball Open będzie kolejnym wielkim bilardowym wydarzeniem, który tylko umocni silną pozycję Polski i Kielc na światowej mapie tego sportu – mówi Marcin Krzeminski.

Korzyści ze wspierania takich imprez przez miasto są wymierne. Do stolicy naszego regionu w tych dniach zjedzie około 200 osób z 25 państw świata. – Zostawią oni w Kielcach niemałą sumę pieniędzy, na czym skorzystają lokalni przedsiębiorcy. To oczywiście także promocja miasta. Rywalizacja ze wszystkich szesnastu stołów rozlokowanych w Grand Hotel Kielce będzie transmitowana – dodaje dyrektor turnieju.

Przypominamy, że Puchar Świata odbędzie się w Kielcach 14-17 marca.