100 tysięcy złotych otrzyma Polski Związek Bilardowy na promocję województwa świętokrzyskiego w ramach Pucharu Świata w Pool Bilard – Polish Dynamic Billard 10 ball Open – Kielce 2024!

Umowę w tym zakresie podpisali w piątek 8 marca marszałek Andrzej Bętkowski, członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka i wiceprezes Zarządu Polskiego Związku Bilardowego Grzegorz Kędzierski.

Umowa dotyczy promocji województwa poprzez narzędzia marketingu sportowego podczas zbliżającej się, najważniejszej bilardowej imprezy sportowej w kalendarzu Światowej Federacji Bilardowej – Pucharu Świata w Bilard, który odbędzie się w nadchodzącym tygodniu, w dniach 14-17 marca 2024 roku w Grand Hotel Kielce.

– Chcemy poprzez wsparcie kwotą 100 tysięcy złotych pomóc w przygotowaniu promocji tego niecodziennego wydarzenia sportowego, jednocześnie licząc na to, że przygotowane i emitowane materiały filmowe odpowiednio przedstawią region świętokrzyski. Nasze województwo będzie kojarzyć się widzom rozgrywek i telewidzom, śledzącym spotkania poprzez internet z pięknem przyrody, zabytkami, miejscem, które warto odwiedzić – podkreślił marszałek województwa Andrzej Bętkowski.

W imprezie sportowej zagra 128 zawodników, wyłonionych na podstawie kwalifikacji kontynentalnych. W tym gronie zobaczymy mistrzów świata m.in. Ralfa Souqueta z Niemiec, Eklenta Kaci z Albanii czy Wojciecha Szewczyka z Polski. Nie zabraknie oczywiście medalistów poszczególnych kontynentów oraz bardzo silnej reprezentacji Polski.

– Województwo świętokrzyskie może poszczycić się znanymi i uznanymi zawodnikami tej dyscypliny sportowej, a także świetną organizacją rozgrywek bilardowych na szczeblu europejskim i światowym – dodał członek Zarządu Województwa Tomasz Jamka. – Podobnie jak w roku ubiegłym postanowiliśmy wesprzeć finansowo to wydarzenie, stawiając na promocję województwa świętokrzyskiego podczas rozgrywek.

Do Kielc przyjedzie ponad 200 osób, które przez kilka dni nie tylko będą brały udział w rywalizacji sportowej, ale także będą miały okazję zwiedzić Kielce i województwo. Kibice na całym świecie będą mogli śledzić zmagania dzięki transmisji na żywo nadawanej bezpłatnie na kanale TVSPORTSPL. Relacjonowane będą mecze ze wszystkich 16 stołów. Dodatkowo relacja z głównego stołu będzie nadawana na żywo w na kanałach w USA oraz retransmitowana na Sportklub.

Podpisana umowa dotyczy promocji województwa poprzez narzędzia marketingu sportowego. Herb województwa świętokrzyskiego będzie eksponowany na materiałach informacyjno-promocyjnych powstających w ramach organizacji Pucharu Świata. Ponadto relacje z rozgrywek z informacją, że odbywają się w województwie świętokrzyskim będą zamieszczane na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych organizatora. Województwo Świętokrzyskie będzie miało bardzo dobrą możliwość prezentacji swoich materiałów wystawienniczych oraz promocyjnych podczas rozgrywek wśród zawodników, jak i gości uczestniczących w Pucharze Świata w Bilard w Grand Hotelu w Kielcach.

Województwo Świętokrzyskie było już promowane podczas wielu imprez sportowych, m.in. ubiegłorocznych mistrzostw świata w bilardzie, Młodzieżowych Mistrzostw Świata Mężczyzn i Kobiet w Boksie, Mistrzostw Świata w Karate, sportowych zmagań drużyn Korony Kielce i Iskry Kielce.

Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024
The main Sponsor of the tournament is Dynamic – Billard Company

March 14-17 /128 Participants
Prize – 320.000 PLN (80.000 USD)
www.polishdynamicopen.com – 𝐑𝐄𝐒𝐔𝐋𝐓𝐒, 𝐋𝐈𝐕𝐄 𝐒𝐓𝐑𝐄𝐀𝐌𝐈𝐍𝐆, 𝐍𝐄𝐖𝐒

Partners: Swietokrzyskie Voivodeship, City of Kielce, Polish Tourism Organization, Ministry of Sport and Tourism.

Sponsors: NOSAN, Targi Kielce, Predator, Kamui, CUETEC and Hotel GRAND.

The organizers: Polish Billiard Association, Swietokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe, East European Billiard Council, Mak Marketing.

Media patronage: TVSPORTS.PL, SPORTKLUB Poland, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Radio EM, Radio ESKA, CKsport.pl, TV Swietokrzyska, wKielcach, Touch Magazine, BILLIARD.TV, PRO9.CO.UK, 77 Billiards, AZBILLIARDS.

The tournament is sanctioned by the WPA and counted in the world ranking.