Stolica województwa świętokrzyskiego gości czołowych bilardzistów globu. W czwartkowy wieczór w Grand Hotel Kielce odbyła się ceremonia otwarcia Polish Dynamic Billard 10-Ball Open, a więc turnieju odbywającego się w ramach cyklu Pucharu Świata. Pula nagród wynosi aż 320 tysięcy złotych!

Za nami pierwszy dzień wydarzenia odbywającego się na 16 stołach Dynamic III rozlokowanych w Grand Hotel Kielce. W czwartek nie odbył się żaden oficjalny mecz, za to zawodnicy mieli okazję skorzystać z sesji treningowej, podczas której mogli poćwiczyć i zaadaptować się do warunków gry.

Tuż po godzinie 20.00 rozpoczęła się ceremonia otwarcia Polish Dynamic Billard 10-Ball Open, podczas której nie zabrakło sportowców, oficjeli, jak również mediów. – Wspólnie możemy robić fantastyczne rzeczy. Mamy wsparcie rządu, samorządu, a także firm gospodarczych z Europy, Ameryki oraz Azji. Zaufali nam wiedząc, że zrealizujemy fajne przedsięwzięcie na światowym poziomie. Zrobiliśmy, co w naszej mocy, by tak się stało. Natomiast teraz oddajemy wszystko w ręce zawodników i nie ukrywamy, że liczymy na zakończenie turnieju polskim medalem – mówi prezes East European Billiard Council Marcin Krzeminski, dyrektor turnieju.

Podczas uroczystej inauguracji głos zabrał między innymi członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Tomasz Jamka. – Pragnę przywitać w naszym regionie najlepszych bilardzistów z całego świata, którzy wezmą udział w turnieju Polish Dynamic Billard 10-Ball Open. Mam nadzieję, że w przyszłości wrócą tu jako turyści, żeby dokładnie zwiedzić nasz wspaniały region, bo mamy się czym pochwalić – podkreśla.

Przy rozpoczęciu turnieju obecni byli również Gregory Koblenz (szef firmy Dynamic Billard Organization z Niemiec – sponsora generalnego Pucharu Świata), Sekretarz Generalny Światowej Federacji Bilardowej Jorgen Sandman, Małgorzata Wilk-Grzywna – wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, a także poseł Lucjan Pietrzczyk.

– Bezapelacyjnie Polska jest jednym z najsilniejszych bilardowych krajów świata. Nie mówimy tutaj o jednym, trzech, czy pięciu sportowcach. Mowa o dziesięciu, a nawet piętnastu zawodnikach. Każdy z nich jest naprawdę dobry. Te osiągnięcia nie miałyby miejsca, gdyby nie zaangażowanie Polskiego Związku Bilardowego. Wieloletnia praca daje teraz wspaniałe owoce.  To fantastyczne! – podkreśla Jorgen Sandman.

Trzy dni rywalizacji

Pierwsze oficjalne spotkania w ramach Polish Dynamic Billard 10-Ball Open ruszyły w piątek o godzinie 9.00 rano. Na starcie zameldowało się 128 zawodników z ponad 30 krajów świata. Zmagania sportowców można oglądać bezpłatnie w internecie. W dniach 15-16 marca wstęp na zawody w Grand Hotel Kielce jest bezpłatny. W dniu 17 marca (dzień finałowy) wstęp za okazaniem biletu.

Partnerami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Organizatorami są Polski Związek Bilardowy, East European Billiard Council, Mak Marketing, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe. Sponsorem Strategicznym jest firma Dynamic z Niemiec.

Sponsorami zawodów są: Z.P.U. Nosan, Polska Organizacja Turystyczna, Cuetec, Kamui, Predator, Hotel Grand, Targi Kielce.

Patronat medialny: Radio EM, Radio Rekord, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, CKsport.pl, Radio Eska, Telewizja Świętokrzyska, W Kielcach, Touch – Niemcy, PRO9 – Wielka Brytania, 77 Billiards – Azja, AZ Billiard – USA, Sportklub Polska, TVSPORTS.PL, BilliardTV.

Strona internetowa turnieju: https://polishdynamicopen.com/

Transmisje LIVE ze wszystkich stołów: https://www.youtube.com/playlist?list=PLaUtatuRQ_Ns5FrZv1ukNqAH1Q6FjqB_U

Wyniki:

https://cuescore.com/tournament/Polish+Dynamic+Billard+10-ball+Open+WPA+-+Kielce+2024/40609708