Już 14 marca w Kielcach rozpocznie się bilardowy Puchar Świata Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024. Ambasadorem jednego z największych bilardowych wydarzeń globu został trener Korony Kielce, Kamil Kuzera.

W stolicy województwa świętokrzyskiego będziemy świadkami jednego z czterech turniejów Pucharu Świata. Tym samym Kielce dołączyły do takiego grona miast jak Las Vegas, Szanghaj i Doha. Turniej odbędzie się w dniach 14-17 marca w Grand Hotel Kielce. W tych dniach rywalizować będzie ze sobą 128 zawodników z przeszło 30 krajów.

Wśród nich nie brakuje utytułowanych sportowców, takich jak Ralf Souquet, Wojciech Szewczyk, Sanjin Pehlivanovic, Eklent Kaci, Alexander Kazakis, czy Denis Grabe. Każdy z nich będzie miał szansę nie tylko sięgnąć po prestiżowe zwycięstwo, ale również zdobyć cenne nagrody. Przypomnijmy, że pula nagród w Pucharze Świata rozgrywanym w Kielcach wynosi 320 tysięcy złotych, z czego złoty medalista otrzyma 70 tysięcy złotych.

W poprzednim tygodniu poinformowaliśmy, że ambasadorem Polish Dynamic Billard 10-Ball Open – KIELCE 2024 został cieszący się uznaniem na całym świecie były piłkarz ręczny, Sławomir Szmal. Wiceprezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce prywatnie jest fanem sportu bilardowego, dlatego z niekrytą przyjemnością włączył się do akcji promującej to wydarzenie.

Miło nam ogłosić, że ambasadorem Pucharu Świata został też szkoleniowiec Korony Kielce, Kamil Kuzera! To świetny fachowiec w swojej dziedzinie, mocno związany jest ze stolicą województwa świętokrzyskiego. To lokalny patriota, który chętnie włączył się do promocji Polish Dynamic Billard 10-Ball Open.

Wideo z zaproszeniem trenera Kamila Kuzery do śledzenia Polish Dynamic Billard 10-ball Open w Kielcach:

Kibice na całym świecie będą mogli śledzić zmagania dzięki transmisji na żywo nadawanej bezpłatnie na kanale TVSPORTS.PL. Relacjonowane będą mecze ze wszystkich 16 stołów. Dodatkowo relacja z głównego stołu będzie nadawana na żywo w na kanałach w USA oraz retransmitowana na Sportklub.

W dniach 15-16 marca wstęp na zawody w Grand Hotel Kielce jest bezpłatny. W dniu 17 marca (dzień  finałowy) wstęp za okazaniem biletu. Oficjalne otwarcie odbędzie się 14 marca o godzinie 20.00 w hotelu Grand.

Parterami imprezy są Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego, Miasto Kielce, Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Organizatorami są Polski Związek Bilardowy, East European Billiard Council, Mak Marketing, Świętokrzyskie Stowarzyszenie Sportowe.

Sponsorem Strategicznym jest firma Dynamic z Niemiec. 

Sponsorami zawodów są: Z.P.U. Nosan, Polska Organizacja Turystyczna, Cuetec, Kamui, Predator, Hotel Grand, Targi Kielce.

Patronat medialny: Radio EM, Radio Rekord, TVP 3 Kielce, Radio Kielce, Echo Dnia, CKsport.pl, Radio Eska, Telewizja Świętokrzyska, W Kielcach, Touch – Niemcy, PRO9 – Wielka Brytania, 77 Billiards – Azja, AZ Billiard – USA, Sportklub Polska, TVSPORTS.PL, BilliardTV.

Strona internetowa turnieju: https://polishdynamicopen.com/

Transmisje LIVE ze wszystkich stołów: https://www.youtube.com/playlist?list=PLaUtatuRQ_Ns5FrZv1ukNqAH1Q6FjqB_U

Wyniki:
https://cuescore.com/tournament/Polish+Dynamic+Billard+10-ball+Open+WPA+-+Kielce+2024/40609708

Fot. Mateusz Kaleta